Novinky

2013

8.3. Cruft´s () Kimi was Res. in the veteran class and Rocco ended up with VHC award. Thank you for very nice words about my dogs and their character to all of you I spoke to and thank you my dear friends for unforgetable time while the journey and durring the non-show activities :-)) I enjoyed every second of our trip!

Rocco is 2years old :-) / Rocco má už dva roky :-)

3.2. IDS Brno (Guniš SK) Rocco V, Casi V1, Kimi semifinal of Junior Handling (Veronika Peniaková), pan Guniš se projevil jako hulvát nejhrubšího zrna Dokud posuzoval chrty, zdál se na dálku docela milý a klidný, sotva přišli na řadu naháči, rozjelo se peklo. Vše muselo byt honem, za poklusu, nenechal nás ani v klidu nastoupit s Roccem do kruhu, mě sjel za pípnutí, že nejsme první na řadě, jako malou holku, pak mi ještě vynadal, že za svoje peníze ani nevystavuju a tomu psovi to tím kazím a že bych měla začít okamžitě něco dělat, že jak má napsat posudek (free stacking mu asi připadá, jakože se jen opírám o vodítko a tedy málo makám :-D ), aby nás následně nutil psy vést krokem :-D Na Casiho se jen znechuceně podíval a upozornil mě, že už není v ideální výstavní kondici (není totiž pevný, chybí mu osvalení) a že se trochu hrbí (ale na věk se ho nezeptal, možná díkybohu, páč u paní s o něco mladší fenkou se podivil, že ještě vůbec žije!!! Nevím, co bych se pak dověděla já :-D Panča z Kamilova dvora zvládla pod mým vedením vykrokovat ve třídě šampionů V3 a Daenerys Loiseleuria V2 v mladých. Každopádně tento pán je ode dneška definitvně na nejčernějším blacklistu, protože tohle za své peníze opravdu nemám za potřebí :-)

2.2. IDS Brno () Rocco V4, Casi V1, BOB veteran, Kimi juniorhandling (Veronika Peniaková)

24.1. Cardio consult- Casi-his heart dissease is devoloping, but he is clinically fine under his medication, so we are satisfied. Kimi got his first senior check due to heart murmor which I discovered week ago durring regular health check up and he has developed the same problem as Casi (tricuspidal endokardiosis) and we discovered slight pulmonary supravalvular stenosis. We will start the medication too to keep him fit :-) /

NDS Brno- Rocco Ex2, r.CAC, Casi V1, BOB veteran Kimi JH (Veronika Peniaková)

2012

9.12.IDS Wels (Kitty Sjong DK) Rocco ex1 CACA, r.CACIB

8.12.IDS Wels (ISR) Rocco ex2 (he is too BIG :-D the same as his 30cm tall concurent :-D ) / Rocco V2 bez titulu, protože je příliš veliký, stejně jako jeho 30cm konkurent :-))

1.12.IDS Nitra (Guniš SK): Rocco Ex.3...aneb takovéto víkendy jsou občas prospěšné, protože si člověk znovu pořádně uvědomí, jak jsou výstavy proměnlivé a o to víc si (případný) další úspěch vychutná a víc si ho váží. A taky si uvědomí, jak je prima mít okolo sebe partu fajn lidí, páč jinak je to fakt nuda... Tímto děkuji hlavně Dudášovcům za pomoc a za možnost užít si s nimi a zbytkem party BIS program ve vynikající atmosféře.

2.12. IDS Nitra (Vojteková): Rocco Ex.4

18.11. IDS Zagreb (Maria Hamill IRL) Rocco did it again!! He achieved CAC and CACIB-Zagreb Winner 2012 and finally he added a BOB title!! Even more- He fullfilled conditions of CROATIAN CHAMPION at the age of 21months and 7days!!!! Many thanks on judges, who made this come true, on Zdenek Masik for driving us there and the support, on my dear friends Zuzana Antalová with her Petr, Lenka Markovicova, Iveta Dudášová, Ondrej Dudas, Natália Lovasová for nice time and atmosphere on the show and Jelena Pandolfini and her family for their hospitality!!! What a weekend again!!

17.11. IDS Zagreb (L.Volarikova SK) Rocco awarded with CAC and CACIB- quallified for Crufts 2013 again / Rocco získal CAC a CACIB, čímž se podruhe kvalifikoval na Crufts a tím pádem pojedeme :-)

october/říjen: actualized photogalerry /aktualizovala jsem fotogalerii

21.10. IDS Komárom (Adam Ostrowski PL)- another nice sunny day but the results weren´t that stunning anymore- Rocco and Kimi ex.2, r.CAC in their classes, Casi ex1, CAC. This was another beautiful weekend with my dear friends Lenka, Zuzka, Soňa and Hanka. This moments make shows to very special event. Thank you ladies :-)) / další krásný slunečný den, ale výsledky už nebyly tak zářné jako v sobotu. Rocco i Kim získali r.CAC ve svých třídách a Casi si udržel laťku s V1, CAC. Každopádně toto byl další víkend strávený s kamarádkami Lenkou, Zuzko, Soňkou a Hančou. Tyto momenty dělají z výstav neopakovatelné události. Holky Díky!!

20.10. IDS Komárom (Szilvia Gróf H)- on a nice sunny and warm autumn day Casi achieved ex1, CAC and finished Hungarian veteran championship and Rocco did it again with CAC, CACIB and BOB in a really keen competition with many beautiful dogs and proffesional handlers, so it´s really appreciated. / Během krásně slunečného a teplého podzimního dne Casi získal další CAC a tím dokončil a Rocco to z mezitřídy opět dokázal- získal CAC, CACIB a BOB ve velice slušné konkurenci spousty opravdu krásných psů a profesionálních vystavivatelů, takže si tohoto vítězství opravdu velice vážím.

19.8. IDS Bratislava (Nicola Simonic CRO)- Another day, another show. Rocco gained Ex1, CAC, CACIB. And we finally achieved CAJC in keen competition with beautiful young lady Amber Beauty Akwen-Ema, owned by Zuzana Antalová. Anyway-thank you my dear friends Zdeněk, Lenka, Zuzana, Soňa, Hanka, Monika and Jarda for the amazing whole weekend party ;-)) / Jiný den, jiná výstava. Rocco získal CAC a další CACIB do sbírky a s krásnou mladou psí slečnou Amber Beauty Akwen alias Emou (maj. Zuzana Antalová) jsme konečně vyběhaly tolik chtěný CAJCík. Každopádně musím poděkovat mým drahým přátelům Zdendovi, Lence, Zuzce, Soňce, Hance, Monči a Jardovi za jedinečnou celovíkendovou party :-))

18.8. IDS Bratislava (Krystyna Szulc PL)-Rocco ex2, r.CAC, he was obviously too happy and outgoing, but nevermind, we had a great time among our group, thank you! The iced coffee will stay in my memories :-)) / Rocco ex2, r.CAC. Na paní rozhodčí byl asi moc veselý a seběvědomý-nechal na sebe sáhnout a běhal nonstop s ocáskem nahoru. Nu, co se dá dělat, každopádně naše parta opět nezklamala a na famózní ledovou kávu budu ještě dlouho s láskou vzpomínat!

17.8. Club Show SK Viničné (Dorothea Carroll-IRE)- Kim VG3, Casi BOB veteran, Rocco ex1. CAC, kennel Jemalle (Diabolo, Etienne and Felippe) best breedig group

15.7. IDS Oberwart (Dr.Andreas Schemel-A)- Kim Ex2 r.CAC, Rocco ex2 r.CAC/ že jsem dneska lezla vůbec z postele... :-)) Rox r.CAC (vsak mi na bonitaci rikali, ze to ten veselej ocasek kazi :-)) ) a Kim totez (prej moc velkej.. a pan rozhodci se pekne osklibal a sahal na nej jako na prasivyho :-D to uz tady dlouho nebylo :-)) takze jsem prestala vystavovat a se psem jsem si jen hrala-vysledkem bylo, ze se predvedl tak, jako uz dlouho ne) a potesila me pani rozhodci, co si delala aprobaci, ze by oba moje kluky ve tride uprednostnila-Rox ma dle ni uzasny vyraz, povahu komediantskou, naprosto idelani velikost a proporce a pohled na nej proste polaska oko a Kim, i kdyz je vetsi, tak ma zajimavy vyraz a neskutecny pohyb... aspon neco mi sparvilo naladu, i kdyz se to nikam nepsalo ;-))

14.7. Rocco became STUD DOG /Rocco je chovný info

24.6. IDS Pécs (Philip Behan IE)- Kim Ex1, CAC, r.CACIB, Casi ex1 CAC and ?? exc.1,CAC,CACIB,BOB,BIG 4-5 under Vija Klučniece,he has amazing routine-I just love showing him!!! All my boys did great job durring this weekend, many thanks on Táňa Vozníková and Kateřina Pšenicová for the nice time on the dogshow! / Kimi ex1, CAC, r.CACIB, Casi ex1 CAC a Rocco?? exc.1,CAC,CACIB,BOB,BIG 4-5 od včerejší rozhodčí Vija Klučniece,to naše psisko má už neskutečnou rutinu a nesmírně mě to s ním v kruhu baví!! Děkuji Táně a Katce za prima čas strávený na výstavě!

23.6. IDS Pécs (Vija Klučniece LV)- Kim ex2. r.CAC, Casi ex1,CAC, Rocco ex.1, CAC, r.CACIB

17.6. IDS Klagenfurt (Dagmar Klein-RO)- What a day again!!! Kimi ex1, CAC and he finaly became AUSTRIAN CHAMPION, whhich is his 11th Ch. title!!! And the tiny piece of dog Rocco did it again! CAC, CACIB, BOB and so he was awarded by honour title Karawanken Winner as well!!! / Další z neopakovatelných a rozhodně nezapomenutelných dnů! Kimi získal konečně poslední téměř vymodlený CAC a dokončil Rakouského šampiona, což je 11.šampiónský titul do jeho sbírky. A ten mrňavý pejsek Rocco?? Ten to zase dokázal, získal znovu titul nejvyšší CAC, CACIB, BOB a tím mu připadl také čestný titul Karawanken Winner

16.6. IDS Bled (Daniela Risdan SLO)- Kimi r. CAC only again, so we give up the championship in Slovenia due to his age, but Rocco gained Ex1, CAC, CACIB, BOB while shown in the intermediate class for the first time!! Amazing/ Kimi získal už asi posté jen r.CAC, takže slovinského šampiona vzhledem k jeho věku nejspíš už vzdáme, ale náš Rocco při svém prvním účinkování mezi dospělými bral hned titul nejvyšší-CAC, CACI, BOB

16.6. personal message- by today I became Doctor of Veterinary Medicine :-))) / dnes jde o osobní zprávu- právě jsem se stala veterinární lékařkou MVDr.

9.6. Our Kimi is celebrating his 7th birthday today... The time is running soooo quickly... all the best our little Smurf :-)) / Kim slaví dnes 7.narozeniny!!! Nějak strašně to všechno letí... vše nej do dalších let, Šmoulíčku náš!! :-))

27.5. Casi is celebrating his 11th birthday!! I wish he could live another at least 11years... / Casimu je dnes 11 let, moc bych si přála, aby mohl žít ještě nejmíň dalších 11...

23.5 Felippe Jemalle aka Rocco: patella luxation 0/0, so he is sound and we can sport without limits / Felippe Jemalle alias Rocco: vyšetření na luxaci čéšky 0/0, což znamená, že je zdravý a můžeme sportovat bez omezení

20.5. World club show Anif (Laurent Pichard-CH): Another day=another show. Our Rocco was awarded with Ex.3 and absolutely fabulous comments among very similar competition as was the day before. Many thanks on the judge, who lifted me up after the wierd results from WDS and Zuzana and Peter for the nice time and photos again!!/ Jiný den=jiná výstava. Rocco byl oceněn jako V3 s naprosto neskutečným posudkem v obdobné konkurenci jako byla včera. Mnohokrát děkuji panu rozhodčímu, který mi nalil po předchozím fiasku zase elán do žil a Zuzce a Peťovi patří velký dík za příjemně strávený čas a moře krásných fotkek!!

19.5. World Dog Show Salzburg (Monique ven Brempt-BE): Rocco was "awarded" with very good and I was told by the judge not to leave him on the table alone without leash, because he could run away in front of the judge or bite her! What a nonsence (I am not crazy, so I won´t ever let a bad dog without control, but in a nice outgoing and friendly one, I don´t see any reason, why to leave my hands on him). Anyway. Rocco was presenting himself as usual-georgeous :-)) We had a nice afternoon with Zuzana Antalová, Petr Trhlík (Kennel Akwen) and Izy, so thank you very much my dear friends for all the experiences. In the evening my boys had a free time in the blooming medow, where they played for over an hour. / Rocco byl "oceněn" známkou velmi dobrý a ještě jsem byla upozorněna, že ho nesmím nechat stát na stole bez vodítka, protože by třeba mohl před ní chtít utéct nebo ji pokousat!! Jaká pitomost (nejsem blázen, abych nechala zlého psa bez kontroly, ale u hodného, veselého a přátelského psa nevidím žádný důvod pro to, abych na něm nechávala ruce). Každopádně se předváděl jako obvykle úplně božsky :-)) Strávili jsme pak pěkné odpoledne se Zuzkou Antalovou, Peťou Trhlíkem (chs Akwen) a jejich Izym, kterým tímto děkuju za pěkné zážitky. Večer se kluci dosytosti vyřádili na rozkvetlé louce za pensionem, běhali asi hodinu.

12.5. IDS Bratislava (Linda Voláriková-SK): Rocco Ex. 1, CAJC, qualified for Cruft´s 2013, BIS junior shortlist (G.Ridarčíková-SK), he was amazing again!! Kimi ex2, r.CAC in champion class, he is 7years old now and still able to compete succesfully against much younger dogs. I am sooooo proud of my dogs!! / Rocco V1, CAJC, kvalifikoval se na Cruft´s 2013, užší výběr BIS junior (G.Ridarčíková), byl zase naprosto úžasný, Kimi V2, r.CAC ve třídě šampionů, kde se ukázalo, že i v téměř veteránském věku 7mi let je schopný úspěšně obstát v konkurenci mnohem mladších psů. Jsem na ně fakt pyšná!!!

3.4. IDS České Budějovice (SK): Rocco ex.3 /Rocco výborný 3

10.2. Rocco is celebrating his 1st birthday.. All the best wishes, darling :-)) / Rocco dnes slaví první narozeniny, naší malé blešce přejeme vše nejlepší :-))

5.2. IDS Brno (Erwin Deutscher-A): Rocco Ex.2-he is simply amazing.. such a young boy and he presents himself with such grace and happiness. Casi ex 1-happy and crazy as we were used to.. This event was planned as last show in his show career, but now.. he was soooo happpy to be shown again...we will see what future brings./ Rocco výborný 2, na to, jak je mladý, se prezentuje s neskutečnou vzenešeností a radostí, Casi výborný 1- zase veselý a bláznivý, jak jsme na něj zvyklí. Původně jsme tuto výstavu plánovali jako poslední v jeho kariéře, ale on měl zase takovou radost... Takže se necháme překvapit, co přinese čas :-)

4.2. IDS Brno (Robert Blümel-A): Rocco Ex.4 among huge concurention, anyway he did a great job, Casi BOB veteran-he enjoyed every second in the ring and in finals he turned almost crazy from happiness -he was just jumping and galloping like a puppy (it wasn´t the best presentation ever, actually it was terrible, but I was happy for his pleasure :-)) )/ Rocco výborný 4 ve velmi slušné konkurenci, pracoval opravdu moc pěkně, Casi BOB veterán a opravdu si užil každou vteřinu v kruhu, v závěrečných soutěžích jsem měla pocit, že se snad zbláznil radostí-cválal a skákal jako dorostenec, což tedy nebyla moc dobrá prezentace, vlastně to byla hrůza, ale byla jsem ráda, že je takhle spokojený :-))

2011

17.9. Club Show Jihlava (Olga DOlejšová)- Rocco Verry promissin 1, Kim ex.2 in honour class, Casi Ex1/ Rocco VN1, Kim V2 třída čestná, Casi V1

19.6. IDS Klagenfurt- Kimi V2, r.CAC, Casi BOB veteran

18.6. IDS Klagenfurt-Kimi V1, CACA, r.CACIB, Casi BOB veteran

27.5. Casi is 10 years old!!! Happy birthay my sweetheart <3 / Casimu je dnes deset let, vše nejlepší moje sluníčko!!

27.5. Felippe Jemalle alias Rocco became a part of our kennel / Felippe Jemalle alias Rocco se stal součástí naší smečky.

24.4. ATK Club Show Szilvásvárad (Rafael de Santiago-P): Shows can be like weather in april!! Kimi Ex.1, CAC, Club winner!!! Casi V1, CAC, 3rd BIS Veteran!! Many thanks to the judge, but first of all to my partner Zdeněk (he also was the driver, showed Casi in BOB competition well and took care for us all!) and friend Simona Bergerová (kennel Černobílá elegance) who made this experience even more intensive due to their enthusiasm :-) I was so happy to have the possibility to share all the feelings with them (both-bad and good) / Výstavy umí být jako aprílové počasí!! Kim V1, CAC, Klubový vítěz!! Casi V1, CAC, 3.BIS veterán!! Děkuji panu rozhodčímu, ale předevsím mému partnerovi Zdeňkovi (byl řidičem, pěkně vystavil Casiho o BOB a pozorně se o nás všechny staral) a kamarádce Simoně Bergerové (chs Černobílá elegance), kteří díky svému nadšení zintenzivnili všechny zážitky. Jsem moc ráda, že jsem se s nimi mohla podělit o všechny své pocity (jak ty špatné, tak ty dobré)

23.4.IDS Szilvásvárad (Gerard Jipping-NL): A bad day for our cresties: Kimi Ex.2 and Casi Ex. 1, both without CAC. In Kimi I really don´t know, he has got very nice judgement, Casi wasn´t moving like a youngster (what a wonder?! any 10yrs old dog in 25°C won´t be very happy about running approx. 100 rounds in full sunshine!!). Thanks on Simona and Zdeněk who let me calm down in their arms, it wasn´t that painfull then! But anyway...thanks to this descision we could enjoy wonderful city tour in Eger :-) Many congrats to succesfull owners!/ Špatný den pro naše kluky.. Kimi V2 a Casi V1, oba bez titulu. U Kimiho nevím ani proč, má moc pěkný posudek, Casi ale neběhá jako za mlada (jaký div?! Při 25°C ve stínu, na přímém slunci a po skoro 100 kolečkách!!). Děkuji Simoně a Zdeňkovi za poskytnutá objetí, kde jsem se mohla schovat před bolestí a pěkně se uklidnit. Každopádně jsme si alespoň mohli užít krásný výlet po Egeru :-) Gratulujeme úspěšným majitelům!

7.3. We are looking for a hairless male puppy . We are sooooo excited already :-) / Vyhlížíme nový přírůstek do naší smečky v podobě dalšího nahatého pejska, už se moooc těšíme :-)

1.3. Casi is still doing fine again (hopefully for longer time), new medicament returned me my happy and fresh dog, many thanks to MVDr. Scheer!! / Casi se po úpravě medikace zase krásně spravil, je z něj zase veselý a živý pejsek (doufám, že na dlouho), děkujeme dr. Scheerovi za vynikající péči!

starší novinky/ older news