VWV + ICh. Casanova Pupo-Haichi

(Ich. Malyshka Airin Arnold x Ch. Goldenberry Gamely Candy-floss)
nar.27.5.2001
chovatel: Lenka Fritschová
BAA/2/B1, G7/03 , chovný, 32cm/34cm, 5,5kg

Rodokmen/Pedigree

Casi

Ocenění/Awards

Veteran World Winner 2009, Interchampion, Český šampion, Maďarský šampion, Klubový šampion KCHN ČR , BOD vetrán D, 2x 3.BOD veterán A + CRO, Rakouský veterán šampion, Slovenský veterán šampion, Český veterán šampion, Hungarian veteran champion, Austrian double Champion, BOB, 3x CACIB, 4x r.CACIB, 2x Krajský vítěz, 4x CAC ČR, 2x CACA, 5x CAC-H, CAC-SK, CAC-VHD, CAC - RO,3x Veteranbesster A, Vetrenbesster D, 2x r.CAC ČR, 3x CAC-SK, 2x r.CACA, r.CAC-CER, V2,r.CAC na Evropské výstavě Bratislava 2003, výborný na Světové výstavě Dortmund 2003;

Zdravotní vyšetření/Health results

prdc-PRA clear
PLL clear

Z posudků:

Vynikající představitel plemene, standartní výšky, výrazná hezky utvářená hlava, výtečné uložení očí, temně černý pigment nosu i očních víček, tmavé oko, pevné, dobře osrstěné, korektně nasazené uši, perfektně vztyčené, čistý naháč s jemnou elegantně zbarvenou kůží, perfektní rozložení srsti na požadovaných partiích, na hlavě jemné, dostatečně husté, rovné, na ocásku luxusní. Rovná záda, hluboký hrudník, velmi dobře osvalený, ve vynikající sportovní kondici, korektně utvářené tlapky, perfektní úhlení obou párů končetin, skvělý pohyb, pohodová a výrazně přátelská povaha.

Většinu Casiho obrázků najdete ve fotogalerii ve videogalerii ho můžete pozorovat i v pohybu..

O něm

Casanova-taky Casi, Casínek, Casino, Sininka, Sinulka, Kočička, Myška, Myšice, ale i Punťa (má puntíky na hrudníku a to sestru nesmírně lákalo), Kasafix (předlohu má v Idefixi ze známého příběhu o Galech a Římanech),apod.- se v mém domově objevil 12.8.2001 a tak mi splnil sen o vlastním pejskovi. Jak se k nám vůbec dostal? Na únorové psí výstavě v Brně jsem při soutěži Šampion šampionů uviděla v pohybu čínského chocholatého psa v podobě Cenna Modrý květ a Arnolda Malyshka Airin, kteří mě doslova uchvátili a tak jsem se o toto plemeno začala zajímat blíže. Tomu, že jsem na ně zaměřila svou pozornost, předcházelo malé popíchnutí od mé maminky, která mě doslova odvlekla od "mých" maltézáčků se na tyto psíky alespoň podívat na NVP v Brně o rok před tím. Na Internetu jsem přečetla snad všechny dostupné materiály, což mě postupem času přesvědčilo, že právě "číňánek" je pro mě tím pravým (dříve se mé touhy ubíraly směrem maltézáček, pudl nebo český teriér). Chvíli mi trvalo sebrat odvahu a napsat paní Brychtové, která mi ochotně odpovídala na všechny mé otázky, pomohla mi utvořit si představu o štěňátku a později mě i nasměrovala na paní Fritschovou, v jejíž ch.stanici Pupo-Haichi se v brzké době měla narodit štěňátka.

Rozhovor s paní chovatelkou byl velmi příjemný, pověděla mi vše o rodičích vrhu, zajímala se o mojí představu o pejskovi , kterou když opravdu shrnu, tak jsem chtěla tmavého naháčka nebo nahulku s bílým ostrstěním na výstavy, a nakonec jsme se domluvily, že se mi ozve až se štěňátka narodí. Když se asi za 3dny ozval telefon, tak mi zpráva o narození 8 štěňat udělala obrovskou radost. Narodili tři naháči a pět pufíků, čtyři fenky: Cara(HA), Cassy(PP), Connie(PP), Coletta(PP) a čtyři kluci: Casanova(HA), Cash(PP), Clark(HA), Carzy Boy(PP). Nahá fenka byla zamluvená již dlouho dopředu, jeden nahý pejsek také a tak na mě "zbyl" ten třetí naháček-pes. Zbývalo už jen vybrat si, jestli černého nebo hnědého a dát mu jméno. Na návštěvu jsme se vydali přes celou republiku 20.5., abychom se setkali s paní Fritschovou a prohlédli si psí miminka, kterým v té době byly necelé čtyři týdny. Když jsme odjížděli, nemohla jsem se dočkat, až si Casíška odvezu s sebou.

V srpnu jsme se podruhé vypravili do Kynšperka, tentokrát už jsme se měli vracet v hojnějším počtu. Paní Fritschová mi ještě ukázala, jak naháčka upravit, čím a jak často jej krmit, vyřídily se všechny náležitosti a my jsme se vydali s naším raráškem směr Brno. Casi sice chvilku smutnil, ale za chvíli se uložil ve své přenosce a tvrdě usnul. Za Prahou se vzorně vyvenčil a už už spěchal zase do auta.

Doma se zabydlel také velmi rychle-proběhnul hned celým bytem, jakoby v životě jinde nebyl, večeři slupnul jako malinu, vůbec se nestyděl si vzít hračky a vydatně cupoval bavlněný uzel. Čistotě se učil také velmi rychle, na vodítku chodil úplně bezproblémově a za chvíli pochopil, že já jsem jeho, tak chodil i na volno. Byl přihlášený na klubovou výstavu do Telnice, tak jsem zkusili natrénovat i nějaké výstavní nezbytnosti, jako postoj a pěkné ťapání. Protože se malé štěňátko podobalo spíš živelné pohromě, jakou mělo energii, tak jsem začala uvažovat, jakým způsobem ji trochu vybít. Začali jsme navštěvovat KK Zetor Brno , kde Casi projevil z mé strany nečekaný zájem o agility, tak jsme se tomuto mladému kynologickému sportu začali věnovat. I po pár měsících tréninku si vždy našel nějaký způsob, jak mi vyrazit dech, protože zvládnul něco, co nikdo nečekal. Jeho přednostmi jsou rychlost, dobrá ovladatelnost a ochota se přetrhnout, jen abych se usmála, nerad dělá chyby, dobře reaguje na hlas i pohyb. Mimo agility se věnujeme "rekreačně" tanci se psem, což je také velmi zajímavý sport a v kontinuálně se připravujeme na canisterapeutické zkoušky a zkoušky ZOP.

Co se výstav týče, tak Casi už při své premiéře projevil docela zájem se předvádět, i když si myslím, že by daleko raději se svým soupeřem dováděl. Vystavování jsme se začali věnovat pozvolna přes Junior Handling, kde jsem já nabírala zkušenosti a Casi zběhlost ve výstavních procedurách, než jsem se odvážila přihlásit ho mezi konkurenci. Musím říct, že mi dělá velikou radost, protože bývá oceňován jako výborný a z výstavy vždy odjíždíme s nějakým úspěchem.

Casi se umí přímo dokonale smát-tuto vlastnost zdědit po mamince Sindy. Tatínek Arník mu do vínku přidal spaní na zádíčkách s vytrčenými nožkami do vzduchu a bezmeznou lásku k paničce. Mezi Casiho oblíbené činnosti patří vymýšlení všelijakých čertovin a podobných vylomenin. Nejvíc se vydovádí s bišonky mé kamarádky Zarettou Moravian White-Enie, Harvim Moravia White a nově i s jejich dcerkou Anny Lee Moravia Angel-Lili. Tito psíci se k nám připojují na většinu českých výstav a dělají mi také jen radost. Největší legraci má z toho, když dovádí s nějakým větším psem, který ho nemůže vůbec dohonit, protože Casi díky svým bleskovým manévrům a probíhání pod břichem svého kamaráda naprosto zmate-to má pak pusu od ucha k uchu. Ale jak se k němu přiblíží drápy nebo se na něj žene moc rychle, tak na sebe upozorní značnou dávkou decibelů. K velmi nepopulárním zákrokům patří koupání, které se dříve spíš podobalo námořní bitvě nebo pokusu o vytopení sousedů. Vlastně i venčení v dešti není bůhvíjak oblíbené-Casi se tváří, jako bych za to mohla já, že je celý mokrý, ale už přišel na to, že když udělá vše, co po něm požaduji, rychle, tak za chvíli půjdeme domů. Oproti tomu ze sněhu je vždy celý unešený, já o něco méně, protože vyžaduje házení sněhových koulí a musím v té zimě být venku na můj vkus až příliš dlouho. S listím na podzim je to o něco lepší-vyhraje si téměř sám nebo za mého drobného přispění a nebývá škaredě. Je pravda, že záliba v rozhazování listí z něj nedělá zrovna ideálního pomocníka při hrabání listí, ale alespoň je legrace...

Casi se také již 3x stal otcem. Narodilo se po něm 14 štěňat: 4HA fenky, 2HA psi, 4 PP fenky a 4 PP psi. Dva vrhy se narodily v ch.st. Spolov a jejich matkou je rezavo-bílá chlupatá fenka Camea Chérie Boheme a jeden v ch.st. z Kamilkové zahrady, kde se poprvé maminkou stala stříbřitá chlupatá fenečka Blueberry z Kamilkové zahrady. Více informací o štěňátkách najdete v sekci věnované jen jim-tedy Štěňátka.